Poznajmy się czyli kim jestem i dlaczego zapraszam Cię do wspólnego dbania o zdrowie

Wpis z dnia 20.09.2022
Autor Małgorzata Wasiak

...

Poznajmy się czyli kim jestem i dlaczego zapraszam Cię do wspólnego dbania o zdrowie

Chciałabym przedstawić się w kilku prostych zdaniach.

 

Po pierwsze dlatego, że zdaję sobie sprawę, że w natłoku wielu codziennych obowiązków nie zawsze jest czas na czytanie długich elaboratów.

 

A po drugie chciałabym Cię raczej zaprosić do działania a nie zgłębiania po raz kolejny "teorii".

 

Wieluu moich klientów mówi na pierwszym spotkaniu „Pani Małgosiu teorię to ja mam w małym palcu. Przeczytałam chyba wszystko co jest napisane na temat diet, odżywiania, dbania o zdrowie i co z tego jak nie potrafię tego przełożyć na swoje codzienne funkcjonowanie”.

 

Dlatego o mnie postaram się krótko a szerzej opowiem Ci o tym co możemy razem zrobić dla Ciebie i Twojego samopoczucia.

 

Nazywam się Małgorzata Wasiak i od niemal dziesięciu lat prowadzę swoją poradnię Dietetyczną STREFALIGHT w Ozorkowie.

 

Jestem absolwentką Wydziału Chemii na Politechnice Szczecińskiej w katedrze Chemii Organicznej a także absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Regularnie uczestniczę w szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje zawodowe. Nie po to aby wieszać na ścianach dyplomy lecz po to aby jak najskuteczniej pomagać osobom, które podejmują decyzję albo ich zdrowie podejmuje za nie decyzje, że naprawdę warto zadbać o swoje ciało i chcą to robić ze mną.

 

Konsultacjami zajmowałam się przez większość swojej pracy zawodowej i myślę, że wychodzi mi to całkiem nieźle. Przyszedł jednak moment kiedy dotarło do mnie, że oczywiście dieta jest bardzo ważnym filarem zdrowia ale przecież żadna poważna konstrukcja (a taką niewątpliwie jest nasze ciało i zdrowie) nie opiera się na jednym fundamencie.

 

I wtedy miałam ogromne szczęście zakochać się w Slow Joggingu czyli japońskiej metodzie biegania (na pewno napiszę o niej więcej na swoim blogu) opracowanej przez Profesora Tanaka. Owocem tego uczucia jest to, że zostałam certyfikowanym instruktorem tej aktywności fizycznej i od dwóch lat staram się zachęcać każdego kogo spotkam do regularnego truchtania.

 

Slow Jogging i ludzie, którzy za jego przyczyną stanęli na mojej drodze uruchomili lawinę wydarzeń a wśród nich dwa najważniejsze: ukończenie kursu Mentoringu Witalnego (o nim też na pewno będzie szerzej) i wstąpienie w szeregi Instruktorów Nordic Walking w Polskim Stowarzyszeniu Nordic Walking.

 

Kurs Mentoringu w Vital Academy pokazał mi jeszcze dwa niezbędne elementy, dzięki którym nasz organizm jest w stanie funkcjonować a mianowicie konieczność zadbania o sen i relaks.

 

Ta kaskada wielu sytuacji, nowych kompetencji, niesamowitych znajomości i przyjaźni, które nie bez przyczyny pojawiły się w moim życiu - praktyka dietetyczna w Ozorkowie, Slow Jogging, Nordic Walking i Mentoring Witalny – powodują, że chciałabym zarazić Cię moim entuzjazmem w codziennym, systematycznym dbaniu o zdrowie, chciałabym przekonać Cię, że zmiany są możliwe i wcale nie muszą być „drogą przez mękę”. Chciałabym pomóc Ci o siebie zadbać i podzielić się z Tobą narzędziami, które mogą wspierać Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

 

 

Chciałabym abyś czuła/czuł się dobrze i aby Twój poziom energii i wigoru był zawsze na optymalnym poziomie. Nie napiszę, że zawsze na jak najwyższym bo to ani nie jest możliwe ani nie jest potrzebne – każdy czasami potrzebuje poleżeć pod kocem w środku dnia.

 

Co zatem możemy razem zrobić i jakie narzędzia wspierające znajdziesz na mojej stronie?

 

Konsultacje dietetyczne

 

Jeżeli chcesz porozmawiać na temat swojego sposobu odżywiania, czujesz, że są obszary do zmiany ale nie wiesz jak się za nie zabrać, chcesz skonsultować czy twoje żywieniowe wybory są słuszne, chcesz zredukować nadprogramowe kilogramy a jednocześnie lubisz kontakt osobisty zapraszam do skorzystania z konsultacji w gabinecie w Ozorkowie lub on-line. Wybierz w sklepie opcję konsultacji, podaj swoje dane kontaktowe a ja zadzwonię/napiszę i umówimy się na spotkanie.

 

Podczas spotkania ustalimy cel i sposób w jaki możemy do niego dojść lub zastanowimy się nad obszarami, w których borykasz się z problemami i znajdziemy na nie rozwiązania.

Na spotkanie możesz umówić się tutaj

 

Gotowe jadłospisy

 

Jeżeli jednak wolisz na początek wypróbować gotowy jadłospis, który w zależności od Twoich potrzeb może wspierać Twoje zdrowie w chorobach (np. cukrzycy czy Hashimoto), może wspomagać redukcję wagi lub stabilizować wagę po odchudzaniu to zapraszam Cię do skorzystania z możliwości zakupienia gotowych planów żywieniowych

 

Ebooki

 

Znajdziesz u mnie również ebooki z propozycjami pysznych i zdrowych przepisów na każdą okazję. Ebooki tematyczne a przepisy, które Ci proponuję zaskoczą zarówno Ciebie jak i Twoich bliskich a jednocześnie będą proste w przygotowaniu. 

 

Treningi Slow Jogging i Nordic Walking

 

Mam też dla Ciebie propozycję umówienia się na indywidualny trening Slow Jogging czy Nordic Walking. O zbawiennym wpływie ruchu na zdrowie nie muszę chyba nikogo przekonywać ale zachęcę Cię tym, że zarówno SJ jak i NW to umiarkowane aktywności, które niosą ogrom korzyści ale jednocześnie nie są obciążające dla naszych stawów – możesz ruszać się zdrowo bez zadyszki i z uśmiechem na ustach.

 

Jeżeli chcesz spotkać się ze mną i wspólnie poruszać tutaj znajdziesz propozycje wspólnych treningów.

 

Mam też dla Ciebie propozycje programów długoterminowych (2-3 miesiące), podczas których pracujemy małymi krokami nad wszystkimi filarami zdrowia: odżywianiem, umiarkowanym ruchem, relaksem i snem. Programy te to kopalnia wiedzy, materiałów ale również spotkania ze wspaniałymi ekspertami z wielu dziedzin.

 

Projekty grupowe i wyzwania

 

Uwielbiam pracę w grupie. Siła i motywacja jaka płynie od osób, które mają podobny cel potrafi dodać skrzydeł. Stąd po kursie Mentoringu Witalnego pojawił się pomysł organizowania projektów grupowych podczas, których pracujemy w oparciu o narzędzia pozwalające małymi krokami rozwiązywać duże problemy. O tym jakie projekty i wyzwania będziemy relizować w najbliższym czasie możesz poczytać tutaj

 

Blog

 

Poza tym na blogu będą pojawiały się regularnie wpisy, które mam nadzieję zainteresują Cię, pozwolą jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie, sprawią, że złapiesz wiatr w żagle.

 

Moja przestrzeń na tej stronie jest dla Ciebie i do Twojej dyspozycji więc bądź ze mną, korzystaj i ciesz się zdrowiem i witalnością.

 

Dziękuję.

 

Małgosia

 

 

 

 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i dowiaduj się na bieżąco o aktualnych okazjach.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny. Dowiedz się więcej o cookies.

Zamknij