Powitanie wakacji

Wpis z dnia 03.07.2023
Autor Małgorzata Wasiak

Pod takim hasłem pod patronatem Pana Burmistrza Jacka Sochy rozpoczęliśmy wczoraj nad ozorkowskim Zalewem Miejskim wakacje.

Powitanie wakacji

"Wakajki sportowe-antystresowe"

Pod takim hasłem pod patronatem Pana Burmistrza Jacka Sochy rozpoczęliśmy wczoraj nad ozorkowskim Zalewem Miejskim wakacje.

 

Fantastyczna impreza zgromadziła wczoraj na plaży mieszkańców naszego miasta i okolic, którzy lubią spędzać aktywnie czas i wiedzą, że ruch na świeżym powietrzu to najlepsza rzecz jaką mogą zrobić dla swojego zdrowia.

 

Rozpoczęliśmy tradycyjnie biegiem w rytmie slow joggingu na trasie 5 km.

 

 

Dorośli, dzieciaki, czworonożni członkowie naszych rodzin - pokonaliśmy piękną trasę wśród pól i łąk ciesząc się piękną pogodą, która nam dopisała na całej trasie mimo tego że kilometr dalej lał deszcz.

 

Po biegu mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w krótkim kursie samoobrony z Mistrzem Świata w Karate Tradycyjnym Mariuszem Lewandowskim z Ozorkowskiego Klubu Karate.

Poznaliśmy kilka prostych sposobów na to aby zminimalizować zagrożenie ale najważniejsza zasada to nie prowokować i unikać sytuacji niebezpiecznych bo aby automatyczna obrona weszła nam w krew i wszystko zadziałało potrzeba lat ćwiczeń.

 

Po samoobronie była chwila dla mnie i poprowadziłam krótki instruktaż chodzenia z kijkami i poznaliśmy zasady Nordic Walking – okazało się, że tak banalna wydawałoby się patrząc na nią aktywność przyniosła wiele zaskoczeń.

400

I na koniec cudowna praktyka jogi z Sylwią nobodys_perfect_yoga – oddech, harmonia ciała i przyrody, cudowny relaks.

 

Nie obyło się również bez uzupełnienia straconych kalorii – kiełbaska z ogniska smakowała wybornie.

Przez cały czas trwania imprezy można było korzystać z kajaków i postrzelać z łuku dzięki ogromnemu sercu Ady i Rafała Zalewajka NaŁuczka.

 

 

Bardzo dziękuję Sylwii i wszystkim z grupy Morsy Ozo oraz Mariuszowi za kolejną wspólną imprezę - współpraca z Wami to ogromy zaszczyt i prawdziwa przyjemność.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i dowiaduj się na bieżąco o aktualnych okazjach.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny. Dowiedz się więcej o cookies.

Zamknij