Dobre praktyki z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking - edycja 3

Wpis z dnia 11.07.2023
Autor Małgorzata Wasiak

...

Dobre praktyki z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking - edycja 3

Ach, co to był za weekend.

 

Dobre praktyki z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking (edycja 3) przeszły do historii ale na pewno wspomnienia, inspiracje, energia a przede wszystkim nowe wspaniałe znajomości zostaną ze mną na zawsze.

 

Bo już na zawsze dopóki nogi będą niosły zostanie ze mną Nordic Walking.

 

 

Po magicznym czasie w Sandomierzu już wiem, że naprawdę jest to aktywność dla wszystkich.

 

Dla Młodszych, którzy potrzebują się jeszcze pobawić bo kije można wykorzystywać do wielu zabaw i dla Starszych, którzy chcą się zrelaksować i odpocząć od zgiełku i pośpiechu.

 

 

Dla amatorów, którzy chcą zejść z kanapy jak i dla zawodowych sportowców, którzy chcą urozmaicić swoje treningi.

 

Dla zapracowanych bo wystarczy kilkanaście minut dziennie aby uzyskiwać świetne rezultaty jak i dla tych, którzy mają więcej czasu bo długie spacery techniką Nordic Walking nie obciążają naszych stawów.

 

Każdy może uprawiać Nordic Walking – wystarczą dobre kije, wygodne buty i ścieżka.

 

I każdy może skorzystać z fachowej pomocy Instruktora bo jesteśmy w całej Polsce.

 

 

I właśnie instruktorzy z całej Polski spotkali się w miniony weekend w Sandomierzu aby wymieniać się dobrymi praktykami, czerpać ze swojej wiedzy i doświadczenia a przy okazji świetnie się bawić i poznawać nasz piękny kraj.

 

 

Dla mnie to nowe miejsca, którymi jestem zachwycona i dlatego z całego serca dziękuję fantastycznym dziewczynom z Sandomierza IwonieMałgosiBasi na czele z Piotrkiem za to, że mieliśmy niezapomnianą możliwość pokazać naszą pasję w przepięknych miejscach: w trasie na Łysą górę, pod Sanktuarium na Świętym Krzyżu, na dziedzińcu Zamku Krzyżtopór, w górach Pieprzowych, na pokładzie statku podczas rejsu na Wiśle czy przechadzając się śladami Ojca Mateusza po Sandomierzu.

 

 

Program naszpikowany atrakcjami, wszystko dopięte na ostatni guzik – jestem pod ogromnym wrażeniem.

 

 

Te piękne chwile i okoliczności przyrody fotografował dla nas Marek – Twoje zdjęcia i filmy to pamiątka na całe życie.

 

 

Ale nie tylko obrazy cudownych miejsc wywożę z pięknego Sandomierza ale przede wszystkim głowę pełną pomysłów na prowadzenie zajęć.

 

 

I tutaj ogromny pokłon w stronę Pauliny  i Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking za to, że mogłam skorzystać z wiedzy innych instruktorów – każdy z nas ma swoje sposoby, metody aby wykorzystać kijki na wiele sposobów.

 

 

Dziękuję za fantastyczne panele merytoryczne a wśród nich gry i zabawy z kijkami, rozgrzewka z kijkami, rozciąganie i tabata z kijkami, Boot camp z kijkami czy wplatanie mojego ukochanego slow joggingu w treningi Nordic Walking – okazuje się, że kijki można wykorzystać na wiele sposobów.

 

 

Wiele z nich zostało opisanych w super narzędziu, które miało swoją premierę w Sandomierzu czyli przewodnika "50 inspirujących gier i zabaw z kijkami do Nordic Walking".

 

 

To jest dopiero kopalnia pomysłów stworzona przez profesjonalistów - mgr Paulinę Ruta, dr Małgorzatę Woźniewicz-Dobrzyńską, dr Tadeusza Niebudek, dr Ryszarda Grzywocza, dr Marcina Warchoła.

 

Ogrom pracy, z której możemy korzystać na rzecz rozwoju Nordic Walking w Polsce.

 

 

A na koniec podziękowania dla wszystkich Instruktorów z całej Polski bo jak napisał Piotrek: „To ludzie tworzą klimat”.

 

 

Wspólna pasja spowodowała, że kilkadziesiąt osób stworzyło przez trzy dni atmosferę jakbyśmy znali się od lat - w wielu przypadkach tak jest ale „świeżynki” takie jak ja czuły się też jakby spotkały starych znajomych.

 

 

Bo Nordic Walking to coś więcej.

 

Do zobaczenia za rok.

 

Wszystkie fotografie w artykule są autorstwa Marka Drapikowskiego

Newsletter

Zapisz się do newslettera i dowiaduj się na bieżąco o aktualnych okazjach.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny. Dowiedz się więcej o cookies.

Zamknij