Strefa Light - poradnia dietetyczna. Pomożemy Ci osiągnąć prawidłową wagę. Dietetyk Ozorków, dietetyk Chojna, dietetyk Gorzów.

Artykuły

Co za szybko to niezdrowo...

Strefa Light - separator

Artykuły 2015-05-11

Co za szybko to niezdrowo...

Gdy spotykamy się z osobami, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami często pada pytanie: "Jak szybko schudnę"? "Ile maksymalnie mogę schudnąć w ciągu miesiąca".

Osoby mające doświadczenia np. z dietą kopenhaską czy inną o tak małej ilości pożywienia, która pozwalała im zredukować masę o ok. 8 kg w ciągu dwóch tygodni często nie mogą ukryć lekkiego rozczarowania gdy słyszą od nas informację o tym, że w ciągu tygodnia będzie to w okolicach 0,7-1 kg.

Na szczęście szybko przypominają sobie, że ostatnie doświadczenia z dietami tak restrykcyjnymi skończyły się szybkim powrotem straconych kilogramów a dodatkowo fatalnym samopoczuciem i brakiem energii w trakcie ich stosowania.

I na szczęście powierzają się nam i ufają naszemu doświadczeniu.

Bezpieczne i zapewniające stopniowe zmniejszanie się masy ciała tempo redukcji wynosi od 0,45 do 0,9 kg tygodniowo. Niestety u osób, które mają wcześniejsze niepowodzenia związane z redukcją masy ciała i u których wielokrotnie masa ciała zmniejszała się i zwiększała to tempo może być mniejsze ale w momencie ustabilizowania metabolizmu efekty jak najbardziej zaczynają się pojawiać.

Szybka utrata masy ciała związana z dietami o dużych ograniczeniach zarówno energetycznych jak i jakościowych powoduje, że organizm wykorzystuje białko jako źródło energii co prowadzi do zmniejszenia tkanki mięśniowej bez "ruszania" tkanki tłuszczowej a nie to jest przecież celem redukcji wagi.

I za mało też niedobrze...

Kolejne zaskoczenie na twarzy osób odwiedzających nasze gabinety wywołuje informacja, że pomijanie posiłków i znaczne ograniczenia ilościowe w diecie nie sprzyjają procesowi odchudzania i że od teraz będą jadły 5-6 razy dziennie i raczej nie będą głodne.
Omijanie posiłków hamuje metabolizm (czyli tempo w jakim wykorzystywane są składniki energetyczne) i sprzyja temu, że jemy za dużo wieczorem.

Prawda, że żeby schudnąć trzeba jeść jest faktem niezaprzeczalnym Emotikon smile co strasznie cieszy zarówno nas jak i osoby, które oddają się pod naszą opiekę.

Proces redukcji wagi może być smaczny i przyjemny a efekty jakie na nas czekają na jego końcu warte są tego aby zaangażować się w zmianę swoich nawyków. Każdy może się o tym przekonać i doświadczyć dobrych zmian w swoim ciele a co za tym idzie nierzadko również całym życiu

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej porady dietetycznej zapraszamy do naszych gabinetów w Ozorkowie, Chojnie i Gorzowie.

 

odchudzanie,dieta, dietetyk Chojna, dietetyk Ozorków, dietetyk Zgierz

Najbardziej polecane

Strefa Light - separator
Chrońmy zdrowie dzięki kolorom

Chrońmy zdrowie dzięki kolorom

Strefa Light - separator

05.01.2015

czytaj więcej
Dziennik spożycia żywności

Dziennik spożycia żywności

Strefa Light - separator

07.07.2016

czytaj więcej
Brownie z fasoli

Brownie z fasoli

Strefa Light - separator

06.11.2020

czytaj więcej
Otyłość a nowotwory

Otyłość a nowotwory

Strefa Light - separator

23.11.2017

czytaj więcej

Zachęcamy do lektury naszych artykułów, w których znajdziecie ciekawe informacje na temat odżywiania, wpływu tego co jemy na nasze samopoczucie i nie tylko. Zapraszamy!!!

DOŁĄCZ DO NAS

Love it Join Us

Pobierz i prześlij dalej

Dziękujemy

Kontakt Ozorków

Plac Jana Pawła II 1/1

Poniedziałek 10.00-20.00
Środa 10.00-20.00
Piątek 10.00-20.00